Wystartowaliśmy 14 czerwca 2021 w Światowy Dzień Krwiodawcy. Kończymy dokładnie rok później 14 czerwca 2022 roku.

 


JAK DOŁĄCZYĆ DO AKCJI?

1. Oddaj honorowo krew (Jeśli to dla Ciebie nowość skontaktuj się z najbliższym centrum krwiodawstwa lub zasięgnij informacji z innego, wiarygodnego źródła np. od doświadczonych krwiodawców)

2. Poprzez platformę onedrop.zhr.pl „dolej” swoją krew do harcerskiego „bloodbaga” (kliknij w ikonę kropli z plusem u góry strony, wypełnij formularz dodawania krwi, dokładnie przeczytaj wszystkie informacje)

3. Dołącz potwierdzenie donacji (np. zdjęcie stempla w legitymacji, wydruk z separatora potwierdzenie z centrum krwiodawstwa, itp. (dobrze, aby była na nim widoczna data Twojej donacji – oddania krwi)

4. Jeśli posiadasz i wyrażasz zgodę na publikację, załącz również swoje zdjęcie z donacji, które może znajdzie się na stronach akcji. (Zdjęcie nie jest konieczne, ale jeśli chcesz się nim podzielić z innymi możesz załączyć je w formularzu)

5. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (Twoja zgoda jest konieczna do wzięcia udziału w akcji, dzięki niej możemy „dolać” Twoją krew, dodać na mapie Twoją miejscowość czy zamieścić w mediach twoje foto. U dołu formularza znajduje się informacja prawna o ochronie danych osobowych)

6. Jeśli wszystkie pola zostały uzupełnione wciśnij przycisk „Wyślij”. Twoja krew zostanie dodana po weryfikacji danych przez administratora.

 

Taguj swoje zdjęcia z donacji w mediach społecznościowych #onedropandneverstop


 

PRZELICZNIK KRWI

Z racji możliwości oddania krwi oraz jej składników, kalkulator przelicza je na krew pełną wg obowiązującego w Polsce przelicznika, gdzie 1 litr krwi pełnej odpowiada: 3 litrom osocza; 2 donacjom krwinek płytkowych; 0,5 donacji krwinek białych; 2 jednostkom krwinek czerwonych. Szczegółowy przelicznik przedstawiony jest w tabeli poniżej.

 

DONACJA ILOŚĆ KREW PEŁNA
KREW PEŁNA 450 ml 450 ml
OSOCZE 600 ml 200 ml
PŁYTKI KRWI Do 500 ml 500 ml
PŁYTKI KRWI Powyżej 500 ml 1000 ml
OSOCZE + PŁYTKI KRWI Do 300 ml + do 500 ml 650 ml
OSOCZE + PŁYTKI KRWI Powyżej 300 ml + 500 ml 1000 ml
KRWINKI CZERWONE Do 300 ml 500 ml
KRWINKI CZERWONE Powyżej 300 ml 1000 ml
KRWINKI BIAŁE Powyżej 150 ml 2000 ml

 

 

ORGANIZACJA I MERYTORYKA


 

OFICJALNE LOGO AKCJI

 

PLAKAT AKCJI